Volitelné předměty pro studenty UPOL Letní semestr 2021

Pátek 15. leden 2021, 11:50

Milí studenti Univerzity Palackého, v letním semestru 2021 si můžete vybrat z bohaté nabídky volitelných kurzů zaměřených na čínský jazyk a kulturu. Zároveň připomínáme, že předměty si můžete vyhledat ve STAGu v sekci „Předzápis“, „Vyhledat předmět“ (viz obrázek).

Speciálně Vám dáváme do pozornosti kurz ASH/KG1 Calligraphy 1 (Chinese Pen Calligraphy). Čínská kaligrafie s propiskou nebo perem se začala rozvíjet ve 20. století, kdy se začalo do Číny dovážet plnící pero.

Kurz jsme přizpůsobili online výuce, a i Vám proto postačí kuličkové, nebo plnící pero a papír. S kaligrafii Vás seznámíme prostřednictvím několika čínských básní, jejichž znaky budou obsahem kurzu. Kurz pozůstává z 12 lekcí, kde se seznámíte s kaligrafii teoreticky i prakticky.

Vyučujícím je naše výborná lektorka WANG Renqin.