Večer bojových umění

středa 2. říjen 2019, 12:15

V rámci Měsíce čínské kultury Vás srdečně zveme na večer, který bude zaměřen na bojová umění.
Těšit se můžete na dva rozdílné workshopy, kterých se může zúčastnit opravdu každý!
První workshop začne v 17:00 a potrvá do 18:00 hodin pod vedením Martina Rohela a bude zaměřen na pomalé taichi.
Druhý začne od 18:00 a potrvá do 19:00 pod vedením Martina Hynka, který představí rychlejší a ráznější styl chun, který provozoval například slavný Bruce Lee. Více informací o něm a o stylu chun se dozvíte níže.

Na workshopy se prosím registrujte pomocí online formuláře:

Program je zcela zdarma. V rámci něj také budete mít možnost ochutnat čínské čaje!

Wing Chun Kung Fu - cesta sebezdokonalování, rozvoj těla i ducha

Legendy říkají, že vznik Wing Chun se datuje z doby pred 300 lety a zmiňuje se buddhistická jeptiška Ng Mui z klášteru Shaolin v provincii Fujian.
Inspirována bojem mezi hadem a jeřábem pozměnila svoji techniku jižního Shaolinu a zaměřila ji více na přímočarost, rychlost a funkčnost.
Nejznámějším učitelem stylu Wing Chun je velmistr Ip Man, o kterém bylo natočeno již několik filmů. Jedním z jeho slavných žáků byl i Bruce Lee.

Martin Hynek se učil kung fu stylu Wing Chun po několik let v městě Shenzhen v provincii Kanton v jižní části Číny pod vedením učitele Gary Lam z Hong Kongu.
Škola mistra Gary Lama se jmenuje One Mind Ving Tsun Martial Arts Academy (念一咏春武术学会) www.onemindvingtsun.com
a má dlouhou historii co se týká linie učitelů. Učitelem Gary Lama byl mistr Yuen Yim Keung a Wong Shun Leung, ktery byl přímým žákem velmistra Ip Man.

Těšíme se na Vás!