Ohlédnutí za Taiji víkendem

Tai Chi víkend II

pátek 7. 10. - neděle 9. 10. 2022

Jonas Park Ostružná

Konfuciův institut UP letos již podruhé pořádal akci Tai Chi víkend v krásné lokalitě Jeseníků. Jejím hlavním cílem bylo zrelaxovat tělo a mysl.

Pod vedením Vlastimila Kroupy, zkušeného českého lektora Taiji a Qigongu, dlouholetého žáka světoznámého lektora a vedoucího školy taoistických umění Lotus Nei Gong School of Daoist Arts – Dama Mitchella, jsme měli možnost si vyzkoušet a užít toto tradiční čínské cvičení ať už jako začátečníci, tak i pokročilí.

Oba cvičební dny byly zahájeny jemnou rozcvičkou, při které jsme si protáhli svaly a naučili se některé techniky uvolňování drah a na posílení imunity. Dopolední a odpolední cvičení byla pak směs cviků z Tai Chi a QiGongu; cvičili jsme sami i v páru, vyzkoušeli si naciťování vlastního těla a uvolnění v konfrontaci. Cvičení bylo zaměřené hlavně na správný postoj a proces postupného uvolňování těla. Tyto fyzické lekce nás naučily nové techniky práce s tělem a uvolnění bolesti.

Počasí se nám střídalo slunečné i zatažené, ale stejně jsme zvolili cvičení venku – čerstvý vzduch dělá zázraky. Někteří z nás trávili čas procházkami lesem a hledáním hub a byli značně úspěšní – přesvědčte se na fotkách sami.