Na viděnou za čtyři roky v Milánu!

Středa 2. březen 2022, 11:05

Jak jste se mohli dočíst v některých dříve uveřejněných příspěvcích, mnoho studentů z Pekingské univerzity zahraničních studií (BFSU), která je partnerskou univerzitou Konfuciova institutu, pomáhalo při organizaci a průběhu nedávno skončených zimních olympijských her v Pekingu. Studenti z BFSU v závěru olympiády natočili video s písničkou, které si zde můžete přehrát.

Mezi dobrovolnické činnosti patřila i pomoc hostům ze zahraničí, včetně návštěvy pekingských památek a prezentace čínské kultury. Tak se student Liu Dibo, který také pracoval jako dobrovolník, setkal s prezidentem Asociace letních olympijských mezinárodních federací (ASOIF), kterým je Francesco Ricci Bitti. Vzhledem k tomu, že se příští olympijské hry budou konat za čtyři roky v italském Milánu, pozval pan prezident zmíněného studenta na oplátku do Itálie. Symbolicky tak byla předána „štafeta“ další pořádající zemi.