Jazyky na olympiádě v Pekingu

Úterý 15. únor 2022, 17:07

Na Pekingské univerzitě zahraničních studií (BFSU), která se zaměřuje na výuku jazyků a je také partnerskou univerzitou Konfuciova institutu, učí řečtinu pan Qin Yezhen. Při přípravě aktuálně probíhajících olympijských her byl vybrán, aby naučil dětský sbor správnou výslovnost olympijské hymny v řečtině. Vyučující proto nejdříve převedl text do latinky, a poté se soustředil na pilování rozdílů výslovnosti čínských a řeckých slabik. Kromě textu olympijské hymny se mu povedlo naučit děti také několik řeckých pozdravů.

Řada dobrovolníků z BFSU v současné době pomáhá v olympijských vesnicích v pekingském okrese Yanqing a u města Zhangjiakou. Jako poděkování jim vedení univerzity předalo speciální šály, které nechalo vyhotovit ku příležitosti 80. výročí založení této instituce. Na zmiňované šále, kterou můžete vidět na přiložené fotografii, jsou uvedeny pozdravy ve 101 jazycích, které se na této univerzitě vyučují.