O nás

O Konfuciově institutu

Konfuciův institut působí v rámci Univerzity Palackého v Olomouci od září 2007. Jedná se o partnerský projekt Univerzity Palackého a Pekingské Univerzity zahraničních studií. Aktivitami Konfuciova institutu navazuje Univerzita Palackého na dlouholetou tradici výuky čínského jazyka v Olomouci. Partnerská instituce, Pekingská univerzita zahraničních studií je prestižní čínská univerzita, která vyučuje celkem více než 40 cizích jazyků. Je to také první čínská univerzita, na které se začala vyučovat čeština jako  cizí  jazyk. Posláním Konfuciova institutu je poskytovat výuku čínského jazyka a přibližovat čínskou kulturu. Kromě kurzů čínského jazyka pořádá Konfuciův institut specializované workshopy, přednášky a kulturní akce. 

Vedení a administrativa

Ing. David Kosina

Český ředitel Konfuciova institutu

Kontakt: +420 734 695 789, +420 585 631 256
Email: david.kosina@upol.cz 
Adresa: tř. Svobody 8, Olomouc, kancelář, 2.10
Křížkovského 12, Olomouc, místnost 3.03

David působí jako odborný asistent na Katedře aplikované ekonomiky a referent pro komunikaci a marketing. Aktuálně pracuje na získání doktorského titulu v oboru Mezikulturní komunikace. Kromě toho je neoddělitelnou součástí týmu Konfuciova institutu, kde není jenom manažerem a pravou rukou českého ředitele, ale i našim polyglotem. Když má volnou chvilku, rád ji využije na konverzaci v cizích jazycích. David patří mezi „čajomily“, kteří nikdy nepohrdnou šálkem tohoto voňavého horkého nápoje. Ve svém volném čase si rád zahraje na kytaru.

Chen Zhong

Čínský ředitel Konfuciova institutu

Kontakt: +420 585 631 253
E-mail: directorci@upol.cz 
Adresa: tř. Svobody 8, Olomouc, kancelář 2.08

Chen Zhong se stal čínským ředitelem Konfuciova institutu v Olomouci v roce 2018. Ihned se stal součástí týmu a je iniciátorem mnohých akcí a přednášek. Na půdě Konfuciova institutu sbírá zkušenosti už několik let. V minulosti pracoval na Konfuciově institutu v Malajsii a Německu. Ve svém volném čase se rád věnuje četbě, míčovým hrám všeho druhu a čínským šachům.

Mgr. Alena Vyskočilová DiS.

Manažerka kanceláře Konfuciova institutu

Kontakt: +420 585 631 256
E-mail: alena.vyskocilova@upol.cz 
Adresa: tř. Svobody 8, Olomouc, kancelář 2.10.

Alena vystudovala Aplikovanou tělesnou výchovu na Univerzitě Palackého a má více než desetileté zkušenosti s projektovým managementem. Na institutu působí od roku 2018. Díky každodennímu řízení chodu kanceláře není žádný její den stereotypní a „multitasking“ pro ni není žádný problém. Práce ji baví, protože potkává různé kultury, pomáhá udržovat mezinárodní vztahy na univerzitě a má radost z organizace eventů a přednášek. Ve svém volném čase se věnuje své rodině, sportu a cestování.

Du Hongmei

Lektorka Konfuciova institutu

E-mail: shanoncd@gmail.com
Adresa: tř. Svobody 8, Olomouc, kancelář 2.14B

Du Hongmei, neboli Lisa, není jenom lektorkou čínského jazyka, ale také editorem registračního systému zkoušek HSK. Je tváří mnoha přednášek Konfuciova institutu a pedagogem s dlouholetými zkušenostmi. Hongmei si myslí, že je šťastný člověk, protože bez ohledu na to, kde pracuje, potkává roztomilé a vynikající studenty. Práce ji velmi baví a je rozhodnuta pomoct každému studentovi, který chce v budoucnu dokázat i nemožné. I když je Lisa ve třídě extrovertem, po vyučování je spíš klidnou osobou. Má ráda hru Sudoku, která trénuje její mozkové buňky.

Wang Renqin

Lektorka Konfuciova institutu

E-mail: renqin3663@sina.com
Adresa: tř. Svobody 8, Olomouc, kancelář lektorů KI

Wang Renqin je lektorkou čínského jazyka a kaligrafie. Pochází se Sichuanu a je to hvězda online workshopů Konfuciova institutu. Renqin je profesionálka a na jejich hodinách se zaručeně nebudete nudit. Nejenom, že mluví výborně anglicky, ale učí se i česky. V novém prostředí se adaptovala velmi lehce. I přes velkou pracovní vytíženost má vždy dobrou náladu a práce jí jde od ruky. Česko není její první zastávkou v Evropě, jako učitelka čínštiny působila i v Srbsku.

Mgr. Dominika Ďurišová

Referentka Konfuciova institutu

Kontakt: +420 585 631 257
E-mail: dominika.durisova@upol.cz
Adresa: tř. Svobody 8, Olomouc, kancelář 2.14A

Dominika vystudovala Čínskou filologii na Univerzitě Palackého. Jako referentka Konfuciova institutu se stará o zahraniční studenty z Číny. Častokrát je jejich největší oporou a spojkou. Dbá na to, aby jejich studium na Univerzitě Palackého probíhalo bez problémů a oni vědí, že se na ní můžou kdykoliv obrátit. Dominika však netráví čas jenom v kanceláři, je také členkou sboru Moravské filharmonie a věnuje se mnoha hudebním projektům.

Bc. Johana Gáborová

Lektorka Konfuciova institutu

E-mail: G.Johana@seznam.cz
Adresa: tř. Svobody 8, Olomouc, kancelář lektorů KI

Johana pracuje na Konfuciově institutu jako lektorka čínského jazyka. Studentům předává své cenné zkušenosti ze svých studií v čínském Wuhanu, kde studuje Učitelství čínštiny pro cizince. Učení ji baví. Čínštinu si zamilovala a ráda by tuhle vášeň předávala dál. Jestli ji chcete udělat radost, překvapte ji chutným čínským jídlem, nejlépe tradičními čínskými pálivými nudlemi.  

Bc. Ivana Janoštíková

Administrativní pracovník

Kontakt: +420 585 631 254
E-mail: konfucius@upol.cz
Adresa: tř. Svobody 8, Olomouc, recepce Konfuciova institutu 2.11.

Ivana pracuje na institutu jako administrativní podpora a obsluhuje recepci. V současnosti dokončuje své magisterské studium v oboru Asijských studií se zaměřením na čínský jazyk. Komunikuje s veřejností a studenty. Jejím dalším úkolem je pomoc s organizací workshopů. Když je potřeba, ráda pomůže s výukou a vymění kopírování a účty za učebnici a tabuli. Na čínské kultuře miluje jídlo, zejména čchung-čchingský hot-pot.

Kontakty

Konfuciův institut
Univerzita Palackého v Olomouci
Tř. Svobody 8
779 00 Olomouc
Tel: +420 585 631 254
e-mail: konfucius@upol.cz

Korespondenční adresa:
Konfuciův institut
Univerzita Palackého v Olomouci
Křížkovského 8
779 00 Olomouc
IČ: 61989592
DIČ: CZ61989592