Často kladené dotazy

Nejdříve si pozorně pročtěte manuál ke zkoušce, který je totožný se zkouškou HSK, HSKK!

 • Registroval/a jsem se, ale nepřišel mi automatický e-mail. Co mám dělat?

Registrujte se v prohlížeči Internet Explorer. Pokud Vám automatický e-mail obratem nepřijde, nepanikařte, někdy doručení daného e-mailu může trvat i několik dní. Zkontrolujte si i SPAM.

Daný portál funguje pouze na prohlížeči Internet Explorer, i přesto se může stát, že stránky se budou načítat delší dobu. Někdy se stáva, že server nefunguje správně a portál se nenačte. V takovém případě zkuste stránky znovu načíst nebo se přihlásit druhý den.

 • Je možné složit zkoušku v jiný termín, než je uvedeno na stránkách Konfuciova institutu v Olomouci?

Termíny vypsané na našich stránkách platí pouze pro Českou republiku. Pokud Vám dané termíny nevyhovují, zkuste se podívat na stránky Konfuciových institutů na Slovensku (Bratislava), v Rakousku  (Vídeň), v Polsku (Krakow, Wroclaw, Opole) nebo v Německu (Mnichov, Lipsko, Norimberk atd.). Zároveň upozorňujeme na to, že každý institut má své vlastní podmínky registrace a výši poplatku za zkoušku.

 • Je možné zkoušku složit v Praze?

Ne, Olomouc je jediným místem v České republice, kde lze zkoušku složit.

 • Lze skládat zkoušku na počítači?

Online zkoušku v našem institutu nenabízíme.

 • Co mám dělat, pokud mi nejde vytisknout Admission Ticket?

Obraťte se na Konfuciův institut v Olomouci.

 • Jaký formát fotografie máme nahrát do registračního systému?

Do systému můžete nahrát jenom fotografie formátu .jpg/jpeg do velkosti 100 kB. Fotografie musí být pasového formátu, tzn. dobře viditelná tvář před jednolitým pozadím. Pokud do registračního systému nenahrajete správný typ fotografie, může se stát, že Vás budeme kontaktovat, abyste si danou fotku v systému změnili. Podrobnosti k velikosti a podobě fotografie naleznete v manuálu!

 • Je možné posunout čas zkoušky?

Není to možné.

 • V kolik hodin se koná konkrétní úroveň zkoušky?

Informaci naleznete v Admission ticketu nebo na našich stránkách v sekci zkouška YCT.

 • Mohu se testu účastnit bez průkazu totožnosti?

Před testem se musíte prokázat průkazem totožnosti, který jste použili při registraci na zkoušku. Na průkazu musí být Vaše fotografie. Pokud Vám ještě nebylo 15 let, tak můžete použít žákovský průkaz nebo pas.

 • Jak probíhá ústní zkouška YCT?

Odpovídáte na otázky z nahrávky. Celá zkouška probíhá v místnosti s ostatními účastníky zkoušky. Každý účastník zkoušky má sluchátka s mikrofonem.

 • Proč nemám v systému potvrzenou platbu, i když jsem uhradila poplatek za zkoušku?

Potvrzení plateb v systému provádíme v den nebo jeden den po ukončení registrace na zkoušku. Doporučujeme, abyste si ověřili na našich stránkách datum, do kterého jste měli zaslat poplatek za zkoušku.  Informace jsou uvedeny v tabulce s termíny konání testů. Doporučujeme zaslat potvrzení o provedené platbě na e-mail konfucius@upol.cz. Pokud bude poplatek zaslán na účet po datu uvedeném v tabulce, tak Vám nezaručujeme účast na zkoušce. Systém se uzavírá centrálně z kanceláře v Pekingu!

 • Registroval/a jsem se na test a zaplatil/a poplatek. Mohu zrušit mou registraci a vrátíte mi poplatek za zkoušku?

Kontaktujte nás co nejdříve, pokud chcete zrušit Vaši registraci. Pravidla o vrácení poplatku za zkoušku jsou následující: Pokud zrušíte Vaši účast na testu 27 dní před datem konání zkoušky, tak Vám vrátíme poplatek v plné výši. Pokud zrušíte Vaši účast více jak 10 dní před datem konání zkoušky, tak Vám vrátíme 50% z částky. V případě, že zrušíte Vaši účast méně než 10 dní před konáním zkoušky, tak nemáte nárok na vrácení poplatku! Více informací naleznete na http://www.chinesetest.cn/goquestion.do?pager.offset=10.

 • Mám zrakový hendikep. Potřebuji větší písmo v testu a více času na zkoušku. Je to možné?

Pokud potřebujete větší písmo zadání, kontaktujte nás, a to ihned po Vaší registraci na zkoušku. Test ve větším písmu Vám zajistíme u Ředitelství Konfuciových institutů v Číně, který je organizátorem zkoušky. Vzhledem k tomu, že celá zkouška probíhá formou nahrávky, ve které je přesně určena doba trvání zkoušky, není v našich silách Vám dát více času.

 • Je k místnostem, kde se zkouška koná, bezbariérový přístup?

Ano, je.