Často kladené dotazy

Nejdříve si pozorně pročtěte manuál ke zkoušce!

 • Registroval/a jsem se, ale nepřišel mi automatický e-mail. Co mám dělat?

Registrujte se v prohlížeči Internet Explorer. Pokud Vám automatický e-mail obratem nepřijde, nepanikařte, někdy doručení daného e-mailu může trvat i několik dní. Zkontrolujte si i SPAM. V případě, že Vám e-mail nepřijde ani do spamu, tak se přihlaste do Vašeho účtu na chinesetest.cn. Pokud se úspěšně přihlásíte, tak je Vaše registrace v pořádku. Tyto kroky byly konzultovány s Ředitelstvím Konfuciových institutů v Pekingu, které stránky spravuje. Pokud tedy máte další dotazy ohledně neobdržení potvrzovacího e-mailu, tak se obraťte na centrálu v Pekingu. Kontaktní údaje naleznete na www.chinesetest.cn.

Daný portál funguje pouze na prohlížeči Internet Explorer, i přesto se může stát, že stránky se budou načítat delší dobu. Někdy se stáva, že server nefunguje správně a portál se nenačte. V takovém případě zkuste stránky znovu načíst nebo se přihlásit druhý den.

 • Je možné složit zkoušku v jiný termín, než je uvedeno na stránkách Konfuciova institutu v Olomouci?

Termíny vypsané na našich stránkách platí pouze pro Českou republiku. Pokud Vám dané termíny nevyhovují, zkuste se podívat na stránky Konfuciových institutů na Slovensku (Bratislava), v Rakousku  (Vídeň), v Polsku (Krakow, Wroclaw, Opole) nebo v Německu (Mnichov, Lipsko, Norimberk atd.). Zároveň upozorňujeme na to, že každý institut má své vlastní podmínky registrace a výši poplatku za zkoušku.

 • Je možné zkoušku složit v Praze?

Ne, Olomouc je jediným místem v České republice, kde lze zkoušku složit.

 • Je možné složit zkoušku v tradičních znacích?

Ne, u zkoušek HSK a HSKK jsou akceptovány pouze zjednodušené znaky.

 • Lze skládat zkoušku na počítači?

Online zkoušku v našem institutu nenabízíme.

 • Co mám dělat, pokud mi nejde vytisknout Admission Ticket?

Obraťte se na Konfuciův institut v Olomouci.

 • Jaký formát fotografie máme nahrát do registračního systému?

Do systému můžete nahrát jenom fotografie formátu .jpg/jpeg do velkosti 100 kB. Fotografie musí být pasového formátu, tzn. dobře viditelná tvář před jednolitým pozadím. Pokud do registračního systému nenahrajete správný typ fotografie, může se stát, že Vás budeme kontaktovat, abyste si danou fotku v systému změnili. Podrobnosti k velikosti a podobě fotografie naleznete v manuálu!

 • Je možné posunout čas zkoušky?

Není to možné.

 • V kolik hodin se koná konkrétní úroveň zkoušky?

Informaci naleznete v Admission ticketu nebo na našich stránkách v sekci Zkouška HSK a HSKK.

 • Jak probíhá zkouška HSKK?

Odpovídáte na otázky z nahrávky. Celá zkouška probíhá v místnosti s ostatními účastníky zkoušky. Každý účastník zkoušky má sluchátka s mikrofonem.

 • Proč nemám v systému potvrzenou platbu, i když jsem uhradila poplatek za zkoušku?

Potvrzení plateb v systému provádíme v den nebo jeden den po ukončení registrace na zkoušku. Doporučujeme, abyste si ověřili na našich stránkách datum, do kterého jste měli zaslat poplatek za zkoušku.  Informace jsou uvedeny v tabulce s termíny konání testů. Doporučujeme zaslat potvrzení o provedené platbě na e-mail konfucius@upol.cz. Pokud bude poplatek zaslán na účet po datu uvedeném v tabulce, tak Vám nezaručujeme účast na zkoušce. Systém se uzavírá centrálně z kanceláře v Pekingu!

 • Registroval/a jsem se na test a zaplatil/a poplatek. Mohu zrušit mou registraci a vrátíte mi poplatek za zkoušku?

Zrušení zaplacené zkoušky bohužel není možné. Lze však zkoušku přesunout na jiný termín v témže roce (přesun termínu 10 dní před konáním zkoušky je zpoplatněn 30% z částky poplatku za zkoušku). Peníze však vrátit nelze.

 • Zjistím výsledek zkoušky HSK, HSKK v Konfuciově institutu?

Výsledky zkoušek HSK, HSKK naleznete pouze v online systému. Po přihlášení do Vašeho účtu na www.chinesetest.cn. Konfuciův institut výsledky testu nesděluje! Na institutu jsou k dispozici pouze certifikáty.

 • Mám zrakový hendikep. Potřebuji větší písmo v testu a více času na zkoušku. Je to možné?

Pokud potřebujete větší písmo zadání, kontaktujte nás, a to ihned po Vaší registraci na zkoušku. Test ve větším písmu Vám zajistíme u Ředitelství Konfuciových institutů v Číně, který je organizátorem zkoušky. Vzhledem k tomu, že celá zkouška probíhá formou nahrávky, ve které je přesně určena doba trvání zkoušky, není v našich silách Vám dát více času.

 • Je k místnostem, kde se zkouška koná, bezbariérový přístup?

Ano, je.